Як вивести бліх у будинку: короткий посібник
Як вивести бліх у будинку: короткий посібник
Комахи в будинку приносять безліч незручностей. Такими є блохи, які можуть перетворити ваше спокійне життя на справжнє пекло. Саме тому необхідно бути на чеку і знати, як вивести бліх у будинку швидко і, головне, ефективно.
Небезпека бліх для людини
Блохи – це дрібні паразити, які смокчуть кров тварин і навіть людини. Звичайно, вони погіршують зовнішній вигляд будь-якого житлового приміщення. Але не це найстрашніше. Блохи можуть переносити від тварини до людини або від людини до іншої більше двадцяти різних інфекційних захворювань.
Серед цього великого списку можна виділити такі особливо небезпечні інфекції як:
- чума;
- висипний тиф;
- бруцельоз;
- сальмонельоз;
- гепатити В та С;
- кліщовий енцефаліт;
- туляремія.
Також ці шкідливі комахи можуть викликати шкірну алергічну реакцію на місці укусів у дорослих та дітей.
Де ховаються блохи
Неозброєним оком одразу не визначити наявність таких дрібних шкідників у вашому приміщенні. Вони дуже майстерно ховаються у улюблених місцях:
- за плінтусами;
- під паперовими шпалерами;
- біля килимових доріжок;
- на ліжку;
- біля мийки на кухні;
- у старих плюшевих іграшках;
- в меблі з м'яким покриттям;
- біля/у підстилках домашніх улюбленців.
Ви можете легко знайти бліх, поклавши білі листочки паперу в місцях передбачуваного проживання комах. Вже за два-три дні на цих листочках виникнуть чорні крапочки. Це і буде підтвердженням сусідства із бліхами.
Види бліх, що з'являються в приміщенні
На щастя, не всі види бліх можуть прижитися у житлових будинках. Таких людинолюбних комах існує близько тридцяти видів, з них найпоширеніші:
- собачі;
- котячі;
- мишачі або щурині;
- кролячі.
Основну масу часу блохи не залишають комфортне середовище проживання, тобто свого господаря.
Але вони можуть іноді кочувати квартирою, проживаючи в килимах, меблів, за плінтусами. Ці блохи набувають статусу підлогових. Ті види, які люблять поніжитися в м'якому ліжку або в місцях скупчення одягу, так і називаються - бліхи або постільні білизни. У приватному секторі проживають земляні блохи, які не смокчуть кров, але можуть переселитися всередину будинку, порушивши спокій господарів.
Проникати всередину житлового будинку блохи можуть по-різному: на домашніх тваринах, з гризунами і навіть застрибнувши на людину шляхом з підвальних приміщень. І вже потім вони обирають улюблене місце у будинку.
Обробка нежитлових приміщень: підвалів, горищ, сараїв та інших місць
У нежитлових приміщеннях дезінфекція дещо спрощується, адже шкоди людському організму не буде і тому всі засоби є прийнятними. Можна вдатися до народних засобів – розкласти пахучі трави по всіх щілинах та кутах (полин, пижма, м'ята та інші). Також можна взяти на озброєння гас і скипидар, приготувавши спеціальний розчин з водою і будь-яким миючим засобом. Цією гримучою сумішшю потрібно буде обробити все можливе: підлогу, стіни, залити у важкодоступні щілини. Звичайно ж, найкраще знають, як вивести бліх у будинку, підвалах, сараях чи нежитлових приміщеннях – спеціалісти. Вони розпорошують спеціальні хімічні препарати, які також знищують інших паразитів повсюдно. Після обробки ви назавжди забудете про паразити.
Як вивести бліх у будинку
У разі появи бліх у будинку, що має безліч квартир, не можна позбавлятися їх сам. Це проблема всіх мешканців, а не окремої квартири, адже комахи мігруватимуть до сусідів, а потім знову повертатимуться як вам. Тому як вивести бліх у квартирі знають лише спеціальні СЕС Сервіс. Професіонали зможуть правильно визначити вид комах, підібрати інсектицид та коректно, без шкоди здоров'ю людини та псування майна, провести обробку багатоквартирних будинків.
Як вивести бліх на дачній ділянці
Щоб позбутися бліх, що заселили відкриту дачну ділянку, потрібно перш за все не створювати для цих комах сприятливе місце існування. Слід правильно знищувати сміття, яке скупчилося на території:
- опале з дерев листя та гілки;
- скошену траву;
- харчові та побутові відходи;
- солому.
Їх не можна залишати гнити на ділянці, адже блохи люблять вологе середовище. Окрім цього активно обробляйте місця, де люблять проводити час ваші домашні улюбленці. Можна використовувати старі популярні засоби обробки, такі як дихлофос.
Рекомендації після обробки та профілактика появи комах
Після того, як вам таки вдалося вивести бліх у квартирі, необхідно добре провітрити приміщення не менше двох годин. Потім вимити водним розчином з милом усі меблі, але не слід мити стіни та підлогу близько тижня.
Найважливішим етапом після обробки приміщень є профілактичні заходи для попередження появи бліх знову:
- Потрібно завжди утримувати ваше житло в чистоті.
- Проводити регулярне провітрювання.
- Ліквідувати щілини у вікнах, дверних отворах, щоб відрізати комахам шлях проникнення.
- Слідкуйте за вашими тваринами – купайте їх, прайте килимки, на яких вони мешкають, і використовуйте спеціальні нашийники проти бліх.
Тепер ви знаєте, як вивести бліх у будинку. Але не варто доводити до того, щоб мерзенні комахи завелися у вас у квартирі. Для комфортного проживання в рідному житлі потрібно утримувати його в порядку. Адже небажані сусіди завжди раді скласти вам компанію. Якщо ж у вас все ж таки завелися блохи, не варто панікувати. Відразу від профілактики переходьте до рішучих дій – з нашою командою фахівців СЕС Сервіс.
Професійна безкоштовна консультація.
Нашим фахівцям можна довіряти!
більше 8000
задоволених клієнтів
понад 1000
замовлень на рік
Найпопулярніші препарати у Європі, сертифіковані в Україні