Боротьба з Мухами в Будинку

СЕС-СЕРВІС - служба пест контролю в Харкові та області

Боротьба з Мухами в Будинку

Боротьба з Мухами в Будинку

Боротьба з Мухами в Будинку

Боротьба з комахами в будинку – важлива умова для створення комфортної обстановки. Неприємно, коли мошки порушують спокій, літаючи скрізь і залишаючи сліди своєї життєдіяльності. Тому важливо негайно вживати заходів щодо знищення цих шкідників для запобігання можливій епідемії комах у вашому будинку.

Розуміння видів мошок полегшує процес боротьби з ними. Розрізнення фруктової мошки (дрозофіли) з інших комах допомагає вибрати ефективні методи боротьби. Фруктова мошка характеризується невеликим розміром тіла (2-3 мм), овальною формою тіла, повільним польотом, однією парою крил і 3-4 парами лапок. Її темне забарвлення може змінюватись від чорно-коричневого до світліших відтінків.

Окрім фруктової мошки, існують й інші види, такі як платтяні мошки, каналізаційні мошки, квіткові комахи, білокрилки та гнюси. Кожен з них має свої особливості і може бути проблемою в домашньому середовищі.

Незважаючи на те, що мошки не кусають людину, вони можуть викликати різні проблеми. Вони можуть псувати продукти, завдаючи фізичних ушкоджень фруктам та овочам, роблячи їх непридатними для вживання. Мошки також створюють дискомфорт для мешканців будинку, літаючи повсюди та заважаючи повсякденному життю. Власникам приватних будинків варто бути пильними, оскільки мошки можуть завдавати шкоди рослинам та врожаю на ділянці.

Таким чином, проведення дезінсекції необхідно, щоб уникнути цих проблем та забезпечити чисту та здорову обстановку у вашому будинку.

Причини виникнення

Боротьба з мухами в будинку буде неефективною, якщо не з'ясувати причину їхньої появи. Спочатку треба ліквідувати джерело, а вже потім приступати до знищення шкідників. Кімнатні мухи можуть почати розмножуватися з таких причин:

  1. Зіпсовані овочі/фрукти (або брудні). Саме в такому середовищі цією дрібною комахою комфортно жити. Іноді їхні яйця вже є на продуктах (з магазину чи ринку), а потім у сприятливих умовах відбувається розвиток дорослих особин.
  2. Сміття в будинку. Якщо ви рідко прибираєте, то, напевно, в будинку будуть хлібні крихти під столом, шматочки фруктів за холодильником, м'ясні вироби за плитою. Всі ці залишки їжі однозначно приваблять мух, і вони залишаться жити у вашому домі надовго. Крім того, переповнене відро для сміття теж приманка для шкідників.
  3. Бруд у раковині. Періодично треба чистити злив, щоб він не забивався так, що вода взагалі не проходитиме. Якщо там, на стінках труб, багато залишків їжі, то чекайте появи паразитів.
  4. Комахи від сусідів. Може бути у вас чисто та затишно, але з сусідами не пощастило. Тоді мухи можуть перекочувати від них та оселитися у вашій квартирі.
  5. Кімнатні рослини. У вас є кілька кольорів, які регулярно поливаєте? Не варто зловживати, оскільки перезволожена земля також сприятливе середовище для розмноження кімнатної мухари.
Іноді навіть після обробки квартири хімією, мухи знову з'являються. Це відбувається через те, що причину їхньої появи все ще не ліквідовано.

Де шукати

Перед тим, як почати підбирати засоби боротьби з мухами, треба знайти цих комах. Ви чітко маєте зрозуміти, де саме потрібно в майбутньому провести обробку. Ховатися мухи не вміють, тому ретельний огляд усіх кімнат допоможе виявити ворога:

  • Особливо уважним треба бути на кухні. Тут треба розглянути кожен пакетик з їжею (крупи, чай, цукор), обстежити всі овочі та фрукти.
  • Не нехтуйте оглядом сантехніки на кухні та у ванній кімнаті. Тут завжди волого, та й труби можуть стати гарним місцем для життя та розмноження. З цих причин потрібно періодично виймати всі труби та прочищати їх.
  • Власників приватних будинків чекає ще одне улюблене місце мух — підвали та погреби. Як правило, там сиро і зберігаються запаси їжі. Тому потрібно постійно проводити ревізію у підвалі та викидати зіпсовані продукти.

Ми звикли до появи дрозофілу на кухні, але вони заводяться і в інших кімнатах. У спальні їх можна зустріти рідко, оскільки там зазвичай немає їжі для комах. Якщо ви не їсте в ліжку і за ліжком не валяються залишки їжі.

Причиною появи мухарі у житлових кімнатах можуть стати квітникарі з рослинами. Їх також потрібно розглянути, точніше землю в них, щодо мухарі всередині ґрунту.

Боротьба з мухами в будинку різними способами

Ви вже виявили мошок у будинку і знаєте, чому вона з'явилася? Значить, настав час її позбутися. Боротьба з мухами в будинку буде непростою, до того ж ефект та тривалість заходів залежатимуть від вибраних методів.

Боротьба з Мухами в Будинку: Народні та Хімічні Засоби

Боротьба з мухами в будинку хвилювала наших мам та бабусь, тому вони почали помічати, чого бояться комахи. Так з'явилися народні засоби, якими ми користуємось.

  1. Візьміть свіже коріння гірчиці, наріжте його і розкладіть по квартирі (бажано біля місць, де мешкають паразити).
  2. Приготуйте суміш із яблучного або вишневого оцту та густого засобу для миття посуду. Перший інгредієнт приваблює мух, а другий змусить їх зануритися в ємності із вбивчою сумішшю.
  3. Пожертвуйте своїм йогуртом чи пивом. На ніч залиште ємності з одним із продуктів, а вранці в цьому келиху, крім рідини, буде ще багато комах, що потонули.
  4. Застосовуйте аромасвічі, палички. Запалюйте їх частіше, оскільки мухи та інші комахи не зазнають різких запахів. Особливо не подобається кімнатним шкідникам аромат розмарину та лаванди.
  5. Скористайтеся мелісою. Розігрійте її на сковорідці, пари розлетяться квартирою, відлякуючи мух. Для людей та домашніх тварин це повністю безпечно, а комахам не сподобається цей запах.
  6. Для того, щоб вигнати мухару з квіткових горщиків, треба встромити в землю кілька сірників (сірка має бути в ґрунті).
  7. Посипте землю навколо рослини сумішшю перців. Квітці це ніяк не зашкодить, а ось мухи там жити більше не зможуть.

Переваги народних методів очевидні — це простота та низька ціна. Проте скільки заплатив, стільки й отримаєш. Цілком позбутися мух оцтом або перцем, на жаль, не вийде.

Пастки своїми руками

Для боротьби з кімнатними мухами можна застосовувати також саморобні пастки.

  1. Візьміть звичайний поліетиленовий пакет і помістіть у нього фрукти, що підгнили, які стануть приманкою для мухарі. Як тільки всередині пакету збереться багато комах, зав'яжіть його та виносите з дому.
  2. Відріжте шийку біля звичайної пластикової пляшки. На дно ємності налийте чи покласти солодку приманку (фрукти, мед, джем). Відрізаний верх потрібно помістити усередину пляшки у перевернутому стані. Таку пастку ставлять на кухні або у санвузлі на тривалий період. Після того, як усередині зберуться комахи, її треба викинути і, можливо, зробити нову.
  3. У склянку з приманкою всередині помістіть вирву з паперу. Туди мухи теж почнуть злітатись, а втекти вже не зможуть.

Необхідно бути готовим до того, що пасток потрібно зробити багато і постійно їх міняти. Тільки в такому випадку буде ефект, оскільки одна пластикова пляшка або склянка не виловлять усіх комах.

Механічні способи

Боротьба з мухами в будинку може здійснюватися механічними методами. Ви можете робити таке:

  • Постійно провітрювати приміщення (відчинити вікна та двері, щоб створити протяг, який видує частину мухарі).
  • Використовуйте пилосос. Пройдіться місцями локалізації комах. Коли вони опиняться всередині пилозбірника, витрусіть його подалі від дому.
  • Розважте липучки. На них нанесено речовину, яка приваблює комах.
  • Встановіть сітки на вікна. Протимоскітні пристрої допоможуть убезпечити квартиру не тільки від мух, а й від комарів.

Механічні методи більше використовуються як допоміжні або профілактичні. Самостійно вони не зможуть повністю вигнати з вашого будинку мух.

Хімічні засоби

Хімічні засоби йдуть у хід, коли інші не справляються. Однак, багато хто з них небезпечний, тому перед обробкою потрібно вивести з квартири алергіків, маленьких дітей, домашніх тварин. Проводьте обробку, дотримуючись інструкції, що додається до хімічного засобу.

Серед хімічних препаратів можна виділити аерозолі, репеленти, фумігатори. Усі мають різний принцип дії та ефективність.

З аерозолів можна взяти Раптор, Рейд або той же Діхлофос. Користуватися ними дуже просто – розпорошити всюди засіб, потім закрити всі вікна/двері та дати квартирі постояти. При роботі з аерозолем треба використовувати захисну маску, окуляри, одяг, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю. Після обробки обов'язково треба провести генеральне прибирання, а потім провітрити приміщення.

Боротьба з Мухами: Профілактика та Допомога Професіоналів

Найчастіше, до допомоги професіоналів вдаються у крайньому випадку. Вважається, що санітарна служба – це дорого. Але ніхто не підраховує ту суму, яка поступово йде на купівлю препаратів, компонентів для народних засобів чи саморобних пасток. До того ж, самостійна обробка займає багато часу, енергії, нервів.

Служба дезінфекції комплексно підходить до вирішення проблеми, користується інноваційним обладнанням, якісними препаратами. Обробка відбувається швидко, а ефект від неї настає відразу. Іноді буває потрібна повторна дезінсекція, якщо мухи встигли відкласти багато яєць у квартирі.

Профілактика

Щоб боротьба з мухами в будинку не була тривалою та складною, потрібно запобігти їх появі. Для цього варто виконувати таке:

  • Відро для сміття звільняти якомога частіше і утримувати його в чистоті.
  • Труби на кухні та в санвузлах треба регулярно прочищати, а раковини мити.
  • Зіпсовані продукти не можна зберігати в холодильнику або шафках, їх потрібно відразу ж викидати.
  • Періодично можна запалювати ароматичні свічки або палички, оскільки такі запахи комахи не люблять.
  • Потрібно якомога частіше чистити та мити домашні вихованці (наприклад, клітина хом'яка або м'яка підстилка для котів або собак).
  • Бажано мати на вікнах москітну сітку.

Профілактичні заходи — це постійна праця господині вдома. Це не буде надто складно, якщо ви любите порядок у всьому і намагаєтеся утримувати будинок у чистоті. Завести мухару набагато простіше, ніж позбутися цих набридливих комах. Існують різні способи боротьби із нею. Ви можете вдатися до народних методів або одразу звернутися до професіоналів. Головне розуміти, що зволікати з цим не можна, оскільки вдома мух не повинно бути.

Професійна безкоштовна консультація.

Нашим фахівцям можна довіряти!

Холодний туман - найефективніший спосіб позбутися шкідників.

років роботи
гарантія  12  місяців

більше  8000 
задоволених клієнтів

понад  1000 
замовлень на рік

Використовуємо лише перевірені препарати

Найпопулярніші препарати у Європі, сертифіковані в Україні

Підпишіться на розсилку , щоб першим отримувати
цікаві пропозиції, новини та знижки:
8
підписано

Замовити дзвінок

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ваше користування сайтом було зручнішим.
Дізнатися більше про файли cookie та з Політикою використання cookies. Натискаючи ОК, ви погоджуєтесь з нею.

Передзвонимо протягом 30 секунд

Або почати спілкування через Telegram

Почати чат в Telegram